Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Odchyt toulavých koček

Odchyt koček

Na žádost vedení mateřské školky Amerlingova 4 proběhne ve dne 10-11. 9. 2013 v její zahradě opakovaný odchyt toulavých koček. Tuto regulaci populace toulavých koček provádí odchytová služba útulku na území statutárního města Brna  hromadné odchyty volně žijících koček.  Kočky jsou odchytávány humánním způsobem – s použitím vhodné návnady a odchytových sklopců.  

Odchycené kočky jsou umístěny do karantény útulku. Během pobytu v karanténě jsou vyšetřeny veterinárním lékařem útulku, je provedena jejich kastrace, jsou zbaveny vnějších i vnitřních parazitů, navakcinovány a označeny tetováním. Po cca 10 dnech pobytu v karanténě jsou – v souladu s metodickým pokynem Státní veterinární správy ČR č. 3/1995 – "Regulování populací toulavých koček v městských aglomeracích" – vypuštěny zpět do lokality, v níž byly odchyceny (toulavé kočky jsou tzv. zvířata synantropní, tj. zvířata, jejichž přirozeným způsobem života je volný pohyb v blízkosti lidských sídlišť a obydlí).

Odchyt toulavých koček se provádí v lokalitách, kde je regulace jejich populací potřebná a žádoucí, a je financován z rozpočtu útulku – na náklady statutárního města Brna. Žádosti o provedení hromadného odchytu volně žijících koček útulek přijímá pouze od městských částí , jejichž pracovníci s místními znalostmi mohou posoudit, zda je provedení odchytu v dané lokalitě skutečně žádoucí.

Pokud se domníváte, že jsou volně žijící kočky v některé lokalitě přemnoženy a situace v místě vyžaduje provedení odchytu, obraťte se prosím s žádostí o provedení odchytu na místně příslušný úřad městské části (zpravidla odbor životního prostředí). Shledá-li městská část, že je provedení odchytu koček v daném místě potřebné a žádoucí, zašle sama žádost o provedení odchytu našemu útulku. 

Ing. Miloš Vrážel, starosta

Vice na http://www.mpb.cz/cinnost-utulku/

ikona souboruOznámení o odchytu toulavých koček27.8.2013 7:31:13 | přečteno 3371x | milos.vrazel
Štítky: facebook
 
 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load