Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Radniční hodiny

Radniční hodiny

Slovo starosty

Radniční hodiny jsou tradičním motivem nejen věží kostelů ale i budov správy obcí a měst. Pokud jdou i přesně jdou jsou vítaným informačním doplňkem veřejného prostoru.

A jsou-li hodiny součástí dalšího „jinak čas doprovázejícího stroje", stávají se i významnou místní reálií. Často pak reálií i vyhledávanou.

Povzbuzen značným „úspěchem" nedávno instalovaných „hodin" na Náměstí Svobody u nás v Brně, neskromně si dovoluji bohunické veřejnosti představit návrh mechanického „bohunického orloje". Inspirací mi bylo švýcarské město Lausanne. Podstatou panoramatického děje je jednoduchý pohyb figur znázorňující určitou místní událost. Než složitě popisovat, je snadnější si prohlédnout přiložené fotografie, nebo ještě lépe pak videozáznam na zvýrazněném odkazu.

Prostorovým rámem průvodu z plochých figur by byl zjednodušený horizont bohunické zástavby, tak jak jej třeba známe z titulního záhlaví měsíčníku Naše Bohunice. Vlastní figury by pak mohly být i měněny dle ročních období, výročí, událostí ale i státních svátků, např.: hodový a masopustní průvod, nástup dětí po prázdninách do škol, vánoční motiv s třemi králi a velbloudem, tank osvobozující Brno ženoucí před sebou okupanty, průvod oslavující vznik republiky, průvod fanoušků po slavném vítězství našich fotbalistů či házenkářů, průvod z členů místních společenských a sportovních organizací, požární útok našich hasičů a nebo jen prostý průjezd tramvaje...

Berte prosím návrh jako skutečně inspirativní si pohrávání, ve kterém není nic definitivní a zavazující.

Miloš Vrážel, starosta

https://www.youtube.com/watch?v=jvkghPvZGtU&feature=related

Radniční hodiny, obrázek se otevře v novém okně

30.4.2013 11:41:35 | přečteno 920x | ivana.safrankova
 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load