Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Plánovaná prodejna na Vedlejší - parkovací místa
Libuše Krupičková  |  12.5.2014 19:54:15 / Odpověděl: Ing. Miloš Vrážel  |  16.5.2014 13:46:56
Dobrý den pane starosto, přečetla jsem si v bohunickém zpravodaji se zájmem článek ing. Hrocha z PS Brno o plánované prodejně. Zvlášť mě zaujala část týkající se parkovacích míst, cituji: "...zavázali jsme se zajistit pravomocné územní rozhodnutí a stavební povolení na náhradní parkovací stání v místě podél zásobovací komunikace pro školu a v ulici Vedlejší, podle určení úřadu městské části."
Netuším, kde na Vedlejší vidí ing. Hroch volné prostory pro nová parkovací stání. Značný nedostatek parkovacích míst je tady už nyní (přibližně 0,7 parkovacího místa na byt). O složité dopravní situaci v souvislosti s dopravou dětí do školy už se tady psalo. Zatím naštěstí nedošlo k žádné vážnější nehodě, ale ještě víc zatížit Vedlejší není dobrý nápad.
Rozumím tomu dobře, když se domnívám, že investor a dodavatel stavby hodlá pouze zařídit úřední povolení a případnou vlastní realizaci už řešit (ani financovat) nehodlá? Investor získává pozemek s kompletními inženýrskými sítěmi a s plnou dopravní obslužností. Bylo by žádoucí, aby investor tyto nabyté hodnoty kompenzoval významnou investicí pro místní obyvatele, kterým jak budování stavby, tak i její provoz zhorší kvalitu bydlení. Pouhý převod spoluvlastnického podílu k pozemkům uvažovaných parkovacích stání na město Brno určitě není dostatečnou kompenzací.
Navrhuji, aby investor vybudoval náhradní parkovací stání v rámci realizace investice. Zkolaudovaná parkovací stání musí být podmínkou pro kolaudaci prodejního areálu.
Současně navrhuji, aby součástí projektu prodejního areálu byla i úprava křižovatky Osová – Pod Nemocnicí. Křižovatka je značně vytížená už nyní a po vybudování prodejny se dá očekávat nárůst počtu vozidel i chodců.
Přeji hodně úspěchů při jednáních s investorem.
Odpověděl: Ing. Miloš Vrážel  |  16.5.2014 13:46:56
Vážená paní,
v podstatě s Vámi souhlasím, ale... ...ale dle občanského zákoníku nás může většinový spoluvlastník, pozor to je důležité! - spoluvlastník - pro svůj záměr přehlasovat. Má na to 83% hlasů (a již se jich dokonce při podání na stavební úřad snaží využít). Výsledek případného soudního sporu, při kterém by nebylo pravděpodobně v náš prospěch rozhodnuto, pak může mít za následek finanční sankci za zmaření záměru, tedy desítky, spíše stovky milionů. A do takového rizika jistě jako MČ nepůjdeme. To vše je důsledek nezájmu předcházejících zastupitelů o úpravu územního plánu v této lokalitě. Ta mnou iniciovaná - přeměna na veřejnou zeleň - již nebyla z důvodu průběhu restituce realizována. A to opět pro možnou újmu žádajícího restituenta, které by se u soudu jistě domohl. A je to důsledek také toho, že vedení města Brna (pro nás dopisem náměstka primátora pana Pospíšila) podmítlo využít předkupní právo na pozemky v loňském roce...
Jinak děkuji za podporu a věřte, že hledáme všechny možné prostředky, jak dopady stavby maximálně eliminovat nebo dokonce alespoň částečně využít ve prospěch tam bydlících občanů...a to i s tím vědomím, že pro mnohé to jistě bude "trestuhodně" nedostatečné...
Tak snad s pozdravem Ing. Miloš Vrážel
PS: ta parkovací místa se bez situačního nákresu nesnadno vysvětlují. Ale měly by být po vnější straně oblouku účelovky vedoucí kolem domu Pod Nemocnicí 39 směrem ke škole a plánuje se prodloužení řady kolmých stání na ulici Vedlejší až k parkovišti před školou...
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load