Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Připomínka
 |  31.8.2014 23:59:17 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha  |  3.9.2014 11:44:54
Dobrý den pane místostarosto,
dlouho jsem váhala, jestli svou připomínku zaslat, protože stejně jako spousta dalších spoluobčanů nevěřím, že byste něco pro zlepšení situace podnikli, ale nakonec rozhodlo množství dalších nespokojených sousedů se stejným názorem.
Jedná se o to, jak nám každý rok v létě dokážete znepříjemňovat život nějakými velmi hlučnými opravami. Letos je to rekonstrukce obou hřišť na ulici Souhrady. Hřiště byla dětmi celý červenec hojně využívána, proto nechápeme, proč zrovna v srpnu musela být rekonstruována, proč se rekonstrukce nemohla odložit na září, kdy jsou děti ve škole a hřiště tedy tolik nevyužijí. Další věc je, že již po 6. hodině ranní (a to i v sobotu!, kdy je většina lidí doma a potřebuje se vyspat a odpočinout si nastoupí dělníci se sbíječkami a hlučnými stroji a započnou nám přímo pod okny neuvěřitelný kravál(odpoledne už se tu nijak nepracuje). Zrovna v čase dovolených a prázdnin, kdy se děti konečně mohou ráno vyspat (často se v médiích odborníci vyjadřují, že děti v naší republice vstávají do školy moc brzy. A potom, když konečně přijdou prázdniny, tak jim naše radnice pod okny naplánuje takový neskutečný randál již od brzkého rána. Navíc v létě, kdy všichni větrají...). Nemluvě o tom, jaký je tady nepořádek, prach, zničené travnaté plochy... A když už nedělají v sobotu randál tito dělníci, tak najede pán se sekačkou a celou sobotu posloucháme sekání ještě ani pořádně nevzrostlé trávy - po kolikáté již letos?
Nezlobte se, ale lidé si stěžují na zbytečně časté hlučné sečení a radnice se stále jen vymlouvá na místo toho, aby taky vyšla občanům vstříc.
Nečekáme žádnou odpověď, ale pokud chcete něco udělat, zjednejte nápravu (místo slov činy).
Marie
Odpověděl: Ing. Antonín Crha  |  3.9.2014 11:44:54
Dobrý den Marie,
je těžké cokoliv odpovědět, když vlastně ani odpověď neočekáváte. Přesto se o to pokusím.
Stavby takového rozsahu, jako jsou hřiště na Souhradech, se připravují dlouho (roky) dopředu. Pak se čeká, jestli na ně seženeme peníze. Letos se podařilo peníze sehnat. Vypsali jsme výběrové řízení, vybrali zhotovitele a ten začal pracovat. Práce běží rychle a dobře. Každá stavba sebou nese potíže jako třeba prach a hluk. Ale po skončení si můžete užívat nových věcí.
Posunout stavební činnost do období po prázdninách dost dobře nejde, protože pak by hrozilo, že závěrečné asfaltérské práce se časově dostanou do období, kdy už je natolik chladno, že asfaltovat nelze. Pro tuto činnost je třeba dodržet jisté technologické postupy.
Mluvil jsem s vedoucím stavby a dle jeho slov, probíhaly bourací práce jen jeden týden v srpnu. Od té doby se realizuje návoz konstrukčních vrstev, pokládka obrub atd. S pracemi začínají po půl sedmé a s ohledem na deštivé počasí, jaké v srpnu je se snaží využít i soboty. To je pravda.
Nicméně už to skončilo. Není co napravovat – věci nelze vzít zpět. Během několika málo dní položí asfalt, dodělají montážní detaily, obnoví poškozené trávníky a vše bude pěkné, nové. Vždyť se to všechno dělá pro vás – obyvatele Souhrad.
Přestože jsem Vás asi svoji odpovědí zcela neuspokojil, přeji Vám aby hřiště v budoucnu dobře sloužila dětem, ale i dospělým z Vaší ulice.
Antonín Crha
místostarosta.


IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load