Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Rekonstrukce parkoviště na ulici Spodní
Antonín Veleba  |  11.9.2014 21:08:34 / Odpověděl: Ing. Miloš Vrážel  |  12.9.2014 12:40:14
Vážený pane Starosto,
dozvěděl jsem se, že je plánovaná úprava parkoviště na ul. Spodní.
Je to velice chválihodné a potřebné. Jediné co mě udivuje je, že je plánovaný úbytek 30 parkovacích míst. Je to pravda? Máte představu kde budou tyto auta parkovat?
Na této ulici je nedostatek parkovacích míst. Nebylo by lépe se zamyslet nad vystavěním víceúrovňového parkoviště - kabacita by se mohla zvýšit cca o dalších 100 míst. (sanizřejmě je to o jiné fin. částce.
Nebo uvažujete o vybudování nějakého většího parkoviště v okolí?
Děkuji za informaci.
S pozdravem
Antonín Veleba
Odpověděl: Ing. Miloš Vrážel  |  12.9.2014 12:40:14
Vážený pane Velebo, dovolím si úvodem (ač v době volebních kampaní to nebude asi pro mne přínosné) položit tyto otázky: Je skutečně úkolem veřejné (samo)správy investovat do možnosti parkování soukromých vozidel? A to navíc ve chvíli, kdy každý dlužíme do státního rozpočtu 200 000 korun? Na úkor kterých požadovaných a již poskytovaných služeb by taková investice měla jít? Na úkor školství, sociálních služeb, podpory kultury, sportu, hasičů a dalších místních organizací? Omezíme správu a údržbu budov a dalšího majetku, sečení trávy a úklid sněhu? Přestaneme se zajímat o výbavu školek? Bude parkování zpoplatněno a by bylo alespoň na údržbu takového objektu? A je vhodné do tak již „urbánně vytíženého“ prostoru mezi ulicí Spodní a Čen. Růž. vůbec takovou stavbu umístit? Proč majitelé domů a bytů nezaloží garážnickou společnost, která by jejich ryze soukromou potřebu (parkování vozidla) zajistila? Vždyť takových je v Bohunicích několik...
Pane buďme realisté. Věřím, že jste si přečetl můj zářijový zápisník ve zpravodaji NB, kde zjednodušeně popisuji, jak je to s financováním tady u nás v Brně, potažmo tedy v Bohunicích. I bohunické byty byly zprivatizovány, tedy ani z poměrně dnes vysokého nájemného, jinde vybíraného, takovou věc nelze financovat, a jak se tomu děje v jiných částech města.
Tedy jsem opravdu rád, že se vůbec podařilo za nemalé pomoci mého předchůdce – pan Kotziana, dnes ještě úřadujícího náměstka primátora - tento více než 14 milionový záměr zařadit do projektů města Brna. A že se vejde méně aut? To je důsledek našich norem, které jistě navrhují odborníci v daném oboru… ale zase, ruku na srdce alespoň řidiči nebudou navzájem auta „obouchávat“ a navzájem bránit ve výjezdu… A nakonec uvidíme jak se k celé věci postaví nové městské vedení. Třeba se nebude stavět nic, a neubudou tak místa na odstavování vozidel :) .
A navrhnout nějakou novou parkovací plochu v okolí? Zkuste sám. V lokalitě bydlíte. A jaká docházková vzdálenost je pro Vás ještě akceptovatelná? Pět nebo patnáct minut? Územní plán a vlastnická struktura majitelů pozemků jsou běžně veřejnosti dostupné informace. Nebo to probereme, pokud budete mít zájem, osobně. Já provokativně v tuto chvíli navrhuji vybudované, téměř vždy zcela prázdné parkoviště nad novou halou TJ Tatran – horní úsek ulice Neužilova, což cca 200m od Spodní 22.
Osobně mne pak mrzí jakou malou pozitivní odezvu ve veřejnosti má plán zavedení „časový rezidenčních parkovacích zón v těsném sousedství domů“. Tedy zón, ve kterých budou mít občané Bohunic Po-Pá od 18-08 hodin přednost v parkování před „neobčany“.
Závěrem si dovolím ještě jedno vysvětlení, pravda mimo Váš dotaz, ale v této souvislosti často požadované: „Proč nejsou odtahovány z prostoru parkování na Spodní vraky aut?“ Odpověď: „Protože majitelé aut na to kašlou a Bkom tuto štěrkovou plochu nepovažují za oficiální komunikaci, kde by to bylo jejich povinností“…
Děkuji za dotaz a třeba opravdu na viděnou.
Ing. Miloš Vrážel, starosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load