Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Výsledky voleb
Karel Zelenka  |  17.11.2014 16:44:20 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  18.11.2014 16:13:33
Dobrý den pane starosto. Můžete prosím vysvětlit myšlenkový proces, který vás dovedl ke složení koalice vaší KDU-ČSL s ČSSD?
Tyto dvě strany jsou po ideologické stránce fundamentálně odlišné, ta vaše, která má v názvu křesťanská, se opírá o víru v Boha. ČSSD, na druhé straně, má kořeny v dialektickém materialismu, který, jak známo, Boha neuznává. Těžko si dovedu představit dvě strany, které by mohly být od sebe ideologicky více vzdálené. Tím víc mě udivuje toto podivné spojení, které podle mého soudu nemá valnou budoucnost. Domnívám se, že jediný element, který tyto dvě strany spojuje, je společný antagonismus proti ODS. Obávám se, že až všechny emoce ochladnou a nastane čas řešit skutečné problémy, tato křehká koalice se rozpadne. Můžete se prosím k tomuto vyjádřit?
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  18.11.2014 16:13:33
Dobrý den pane Zelenko,
předně bych chtěl sdělit, že z hlediska politického spektra se KDU-ČSL nachází ve středu. Má tedy stejně blízko k politickým stranám na levé i pravé straně – k ČSSD i ODS, které jsou si naopak ideově velmi vzdáleny. Ale platí, že na komunální úrovni se ideové rozdíly smazávají.
A proč uzavřela KDU-ČSL koalici s ČSSD? Vyplývá to z průběhu povolebního vyjednávání.
ODS v osobě bývalého starosty pana Vrážela se profilovala jako strana, která vůbec nebyla ochotna akceptovat KDU-ČSL jako koaličního partnera. Převládaly obavy, že by to v budoucnu nebylo jiné.
Lídr ANO 2011 byl v předchozím volebním období na kandidátce ODS. Měl jsem informace, že spolu byli domluveni na koaliční spolupráci dávno před tím, než jsem měl možnost s ANO jednat.
Při jednání s ČSSD jsem měl naopak pocit férového přístupu bez kličkování a zákulisních jednání. Když jsme se na něčem domluvili, platilo to a členové strany drželi slovo.
Na základě těchto skutečností Výbor místní organizace KDU-ČSL uzavřel koaliční dohodu s ČSSD.
Doufám, že je odpověď dostačující.
Přeji Vám příjemný den.
Antonín Crha
starosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load