Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Nové koště
Karel Zelenka  |  21.11.2014 17:33:06 / Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  15.1.2015 11:29:54
Dobrý den pane Hrdličko. Říká se, že nové koště dobře mete. Tak se vás táži, co nového chystáte v pozici místostarosty Bohunic. Jaké jsou vaše krátkodobé i dlouhodobé plány.
Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  15.1.2015 11:29:54
Dobrý den. Jsem rád, že Vám mohu konečně odpovědět na vaši otázku.
Pro tento účel bych mohl použít naše volební materiály a v podstatě bych měl, jak se říká splněno. Tento krok však neudělám a odpovím vám takzvaně s patra.
Co se týče krátkodobých cílů, mezi ně jistě patří například zlepšení bezpečnosti v našich základních školách, odstranění nápojových a potravinových automatů s nevhodným obsahem a vybudování alespoň jednoho oploceného výběhu pro psy. Tyto cíle chci uskutečnit ještě v letošním roce.
Z pohledu dlouhodobých cílů mou prioritou i nadále zůstává zasadit se o zlepšení kvality ovzduší v naší místní části. Jak jistě víte, jsme obětí velkého znečištění prachem. Nadměrná automobilová doprava, která je zapříčiněna zpoplatněním části dálnice D1 vedoucí právě kolem naší MČ. Velký počet vozidel využívá právě naše území ke svému transferu do centra města. Počet projíždějících vozidel třeba po ulici Lány se v některých dnech dostal až na číslo 6820. Tato čísla jsou alarmující a já beru tento problém jako svou osobní výzvu. V současnosti zpracovávám materiály a komunikuji s ostatními MČ. Podklady předám poslanci Jeronýmu Tejci, který bude interpelovat ministra dopravy a žádat ho o zrušení zpoplatnění dálnice D1 v úseku přivaděče Kývalka – Slatina.
Další z dlouhodobých plánů je zvýšení bezpečnosti v naší MČ. Již nyní připravuji podklady pro možnost využití kamerového systému spadající pod MP Brno. Budu se taktéž snažit zajistit, aby se v naší MČ pohybovalo více strážníků MP. Důležitou součástí bezpečí je i prevence, která v oblasti ochrany osob a majetku je v naší MČ nedostatečná. K neposledním úkolům v dlouhodobém pohledu je zpřístupnit občanům účast na zasedání pomocí internetu.
Ještě jednou se omlouvám za zpožděnou odpověď

Milan Hrdlička místostarosta

IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load