Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Náměstí
Zdenek Fajt  |  5.8.2015 10:44:38 / Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  7.9.2015 14:59:30
Dobrý den pane Hrdličko, v minulosti jste se angažoval ohledně náměstí před radnicí a vyzýval spoluobčany k účasti na rozhodování o jeho využití. Je možné z vašeho pohledu i nyní vyjádřit občanský názor na využití tohoto veřejného prostoru?
Jedná se mi o to, zda je vhodné zde instalovat slunečníky a pivní sety k rychlému občerstvení. Z mého pohledu se jedná o nehezký zásah a ani urbanisticky mi to do stávajícího prostředí nezapadá. Kontrasty kýčovitých plastových reklam na zmrzlinu a "oprejskaná" tabule s nabídkou občerstvení degraduje celý pohled na toto náměstí. Je přece běžné, že v takových případech se umístění reklamních prvků konzultuje s odborníky aby nekazily ráz celého útvaru.

Děkuji za odpověď
Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  7.9.2015 14:59:30
Vážený pane,

v první řadě odpovím na úvodní část Vaší otázky. Pokud se jedná o to, zda jsem prosazoval veřejnou debatu na téma předprostoru radnice, tedy dnes nesprávně nazývané náměstí, ano máte pravdu. V té době se k debatě přihlásil pouze jeden spoluobčan, který zastával názor, že by se místo mělo vrátit k původnímu účelu a to parkovišti. Bohužel ani mé názory nebyly vyslyšeny a to jsem pouze požadoval dílčí změny v části výstavby budovy, například rozšíření wc.
Co se týče Vaší připomínky a vhodnosti instalace slunečníků a pivních setů, jak se říká, co člověk to názor a jsem přesvědčen, že i v tomto případě to bude stejné. Z mého pohledu mi ani tak nevadí slunečníky, jak pivní sety, na kterých se sedí. Tento způsob posezení vidím spíše vhodný pro zahrádky u koupaliště nebo na hřišti.Co se týče slunečníků mohu pouze konstatovat, že estetický názor si může udělat každý sám. Mně osobně nějak nevadí, nehýří příliš barvami a jsou v celku stabilní. S čím s vámi souhlasím, je dle mého názoru nevhodná a kýčovitá reklama na zmrzlinu v podobě plastového kornoutu. Je otázkou zda li v dalších letních sezonách bude nutné používat tuto reklamu, jelikož jsem přesvědčen, že spoluobčané již budou vědět, že si ji zde mohou koupit. O připomínce ke vzhledu nabídkové tabule zde s vámi plně souhlasím. Prostředí v němž se občerstvení nachází si jistě zaslouží vhodnější a estetičtější zařízení pro sdělení nabídky. V závěru chci ještě podotknout, že provozovatel nemá žádnou povinnost konzultovat umístění reklamních prvků a už vůbec ne jejich estetický pohled. Zde je samozřejmě otázkou, že pokud nevytvoříte příjemné prostředí, tak nemůžete očekávat přílišnou návštěvnost a tudíž ani výdělek, což je pro podnikatele zásadní. Věřím, že vaše připomínky se dostanou k provozovateli a při nejmenším bude provedena výměna nabídkové tabule.
Děkuji za dotaz a přeji mnoho dobrého.

Milan Hrdlička
Váš místostarosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load