Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Dotaz k již zmiňovanému náměstíčku a k zeleni kolem něj
Klára  |  12.9.2015 5:44:20 / Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  22.9.2015 13:29:53
Dobrý den,také máme několik připomínek k několikamilionovému náměstíčku.Nejprve nás zarazilo již při stavbě,kolik je zabudovaných lamp veřejného osvětlení.Ještě nikdy jsme je neviděli všechny svítit,ani když se náměstí oficiálně otvíralo? Jaký význam potom lampy mají.Ano ,je jich tam zbytečně mnoho,ale to se zjistilo,až byly nakoupeny a zapojeny?Jaký vlastně byl důvod náměstí zkrášlit?Asi ne jen proto,abychom po něm přešli nakoupit potraviny,drogerii,květiny atd.To by byl drahý špás.Měly probíhat různé akce.Jestli se nepleteme byla to "Mikulášská spojená s oficiálním předáním.Dále nic.Hovořilo se o farmářských trzích? Téměř rok uběhl a troufáme si říci,že kromě velmi slabého obchodu s pečivem,minerálkami,který mimochodem není vůbec zapotřebí,neboť vše si můžeme koupit o několik metrů dále,se neděje nic.Asi nejvíce posloužily lavičky v teplém období pro lidi bez domova.Co zeleň,stromy, které byly zasazeny?Dovede si navrhovatel představit,jak bude náměstí vypadat za pár let?Je mu to jedno, neboť on zde jistě nebydlí. Jako prales.Stejně, jako když jdete od tramvajové zastávky po schodech nahoru.Jedna velká,zelená džungle. Zeleň je krásná,musí být,ale v únosné míře.Ve dvoře spousta líp,mimochodem nádherných,ale takové stromy dorůstají gigantických rozměrů a dle toho by měly být sázeny.Bydlíme tu 40 let a díky stromům je v níže položených bytech tma,už téměř nezahlídneme slunce,drží se v nich spoustu hmyzu,který při otevření okna máte v bytech.Lípy,ale i ostatní stromy jsou již nyní ve výšce 5 poschodí.Z ulice jsou stromy ještě vyšší a v ubohém stavu.Co s tím? O pokácení,či prořezání některých stromů a keřů jsou neuvěřitelné tahanice.
Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  22.9.2015 13:29:53
Vážený pane nebo paní,

předem Vám chci sdělit, že výstavba náměstí proběhla za minulého vedení a tudíž bych Vás mohl odkázat s Vašimi dotazy buď na pana starosty Ing. Crhy nebo na bývalého starosty pana Ing. Vrážela. Oba jsou velice aktivní na sociálních sítích a jistě by Vám rádi odpověděli. Nicméně dotaz je směřován na mne a tudíž Vám odpovím.

Celý projekt vyšel z dílny pana Ing.Sendlera a pokud vím, byl dlouho k nahlédnutí a k připomínkování na ÚMČ Brno-Bohunice. Jak jsem již uvedl, já sám jsem několikrát vyzýval naše spoluobčany k aktivní účasti na rozhodování o podobě tohoto prostoru. Bohužel odezva a zájem byl takřka nulový. Co se týče osvětlení, bylo kompletně předáno Technickým sítím města Brna. Tato organizace je plně zodpovědná za jeho funkčnost. Co se týče důvodu zkrášlit dané místo je z mého pohledu jednoznačné. Nechci se dotknout Vašeho vkusu, jestli však hodláte nastínit, že předchozí vizáž byla vzhlednější, že nefunkční rezavé stánky a občerstvení, tedy spíše nálevna nevalného vybavení a vůně zkrášloval tento prostor více než nyní, to s Vámi v žádném případě nesouhlasím. Raději budu přecházet do obchodu po tomto náměstí, než po ne tržnici a ne parkovišti. Co se týče využití pro různé akce, dovoluji si Vás upozornit, že ještě neskončil kalendářní rok a již mohu říci, že mimo již tradiční Mikulášské zde proběhla akce INBALANC, SVČ Lány a nelze opomenout i Bohunické hody. Co se týče Farmářských trhů, tyto trhy jistě budou, v současné době hledáme organizátora těchto akcí a již v měsíci lednu 2016 hodláme tyto akce zahájit. Já osobně se však přikláním k tomu, aby se tyto trhy v naší MČ nazývaly sedláckými trhy, poněvadž u nás nikdy dříve žádné farmy nebyly. Máte pravdu, že nákup potravin si můžete zajistit v blízkém marketu, ale to aby se zde obnovil prodej pečiva si vyžádali samy občané. Zprovoznění rychlého občerstvení si dle mého názoru také našlo své zákazníky. V závěru si stěžujete na výsadbu stromů, zde si dovoluji citovat lidové rčení a to "co člověk - to názor". Někteří si přejí právě bujnou vegetaci, aby zastínila převahu betonu, a jiní v této vegetaci vidí přítěž v podobě právě stínu, hmyzu, hlučnosti a pod. Zde je kámen úrazu. Aby jsme snížili tyto rozdíly, provádí naše MČ podrobnou kontrolu vegetace a v mnoha případech odstraňujeme právě ty dřeviny a keře, které byly v minulém období chybně a bez uvážení vysazovány. Jen si dovoluji ještě upozornit na skutečnost, že za každý odstraněný keř nebo strom je vysazený nový a po konzultaci s odborníkem na floristiku vhodnější druh.

V závěru si dovoluji konstatovat, že pravděpodobně Vás moje odpověď neuspokojila, ale věřte, že je upřímná.

I přesto, že Váš dotaz je anonymní, dovoluji si Vám popřát mnoho zdraví a ještě další 40 let dobrého bydlení v Bohunicích.
--

Milan Hrdlička
místostarosta MČ Brno-Bohunice
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load