Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Ještě jednou hřiště na Moldavské
Karel Zelenka  |  14.6.2017 23:46:49 / Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  19.6.2017 11:45:43
Dobrý den pane Hrdličko.
Zcela souhlasím s oběma příspěvky ohledně rámusu v dané lokalitě. Hřiště bylo původně používáno jako rekreační pro děti a to bylo v pořádku. Bylo to dáno tím, že tam byly malé branky podobné hokejovým, které pro fotbalové zápasy dospělých nejsou vhodné. Pak ale nějaký chytrák přitáhl dvě velké branky podobné těm používaným pro zápasy dospělých. To nastartovalo lavinu dospělých zápasů a s tím i onen neskutečný randál.
Navrhuji nařídit, aby majitel oněch branek tyto skvosty okamžitě odstranil. Pokud odmítne, tak je odvést do šrotu. Bylo by to ve veřejném zájmu. Děkuji.
Odpověděl: Milan Hrdlička, Místostarosta  |  19.6.2017 11:45:43
Dobrý den, opět se vracíme k problematice hlučnosti hřiště Moldavská a já jsem tomu rád. Nebudu se vracet předešlým komentářům, ale pokusím se vysvětlit pravděpodobnou příčinu problému hlučnosti. V neděli 18.6 jsem si na základě došlých dotazů udělal osobní kontrolu daného hřiště. Již při příchodu jsem jasně poznal že se zde hraje dospělý fotbal a že hráči nejsou místní. Po krátkém pozorování a natočení videa jsem přerušil hru. Požádal jsem přítomný hráče, aby dohrály zápas a ukončily hru na tomto hřišti s vysvětlením, že se hřiště nemůže využívat pouze jednou skupinou lidí. Dále jsem hráčům vysvětlil že se na jejich počínání scházejí stížnosti, které chceme řešit v zárodku, a hlavně ne silou. Nabídl jsem hráčům schůzku s vedením radnice, kde můžeme řešit jejich potřebu sportovního vyžití mimo tuto lokalitu. Musím konstatovat, že veškerá debata byla vedena v klidu a bez emocí jak z jedné, tak z druhé strany. Nejsem alibista, a proto si myslím, že pouze jedna domluva nebude stačit, a proto jsem požádal velitele městské policie našeho revíru o provádění zvýšených kontrol na tomto hřišti, a to především o víkendech. Věřím, že nám celou situaci podaří v krátké době vyřešit ke spokojenosti všech stran.

Milan Hrdlička místostarosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load