Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Spojnice Na Pískové cestě - Uzbecká
Petr Březina  |  5.4.2018 16:52:44 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  6.4.2018 13:59:56
Dobrý den pane starosto, v loňském roce jsem se s vámi párkrát potkal u nás na ulici a hovořili jsme na téma jednosměrka na Uzbeckou. Říkal jste, že ji uděláte znovu obousměrnou. Což se již děje. Mé zjištění od stav. firmy mi však dělá vrásky na čele. Prozatím se parkovalo na protější straně, než na které se pracuje. Na této ulici stávalo zaparkovaných 11 aut. Dnes jsem se dozvěděl, že zde vznikne pouhých 7 míst. Kde budou parkovat ti majitelé 4 aut? Již tak tu ve večerních hodinách lidé z Uzbecké objíždí i ulici Na Pískové cestě a hledají místo k zaparkování. Ptám se, kde vytvoříte ty další místa k parkování? Proč jste tyto parkovací místa neudělali na straně, kde se zatím parkovalo? Počet parkovacích míst by zůstal stejný. Tato strana má i větší plochu pro úpravu na parkovací místa. Vaším rozhodnutím bude tato ulice obousměrná, což je velmi dobře, odlehčí se provoz na střední části ulice Na Pískové cestě, ale zhorší se parkovaní. Takže bych řekl, že je to z bláta do louže. Děkuji za odpověď.
Březina Petr
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  6.4.2018 13:59:56
Dobrý den pane Březino,

vždycky je něco za něco.
V době, před zavedením jednosměrky se zde parkovat nesmělo vůbec. Ano, parkovalo se zde, ale v rozporu s předpisy. Párkrát byli odvážní řidiči pokutování, a tak po mě požadovali, abych s tím něco dělal a parkování legalizoval, že není kde parkovat.
Zavedli jsme jednosměrku, která téměř všechna parkovací místa legalizovala. Ovšem zase to nebylo správně, protože si lidé z Uzbecké a Na Pískové stěžovali, že zbytečně objíždí blok domů. Nicméně díky jednosměrkám zde přibyly desítky legálních parkovacích míst.
Slíbil jsem, že tedy silnici rozšíříme, vymístíme auta mimo silnici a vrátíme na ulici obousměrný provoz. To se, jak píšete právě děje.
SAMOZŘEJMĚ jsme hledali cestu, jak parkovací místa maximalizovat. A samozřejmě první volba padla na protější – severní stranu ulice, kam se vejde víc aut. Bohužel zde je travnatý pás užší, a tak nevycházela výsledná šířka obousměrné komunikace podle platných norem pro obousměrný provoz.
Proto nám nezbyla jiná volba, než přesunout parkování na protější - jižní stranu.
Faktický úbytek parkovacích míst oproti horní – severní straně je ale jen jedno, max. dvě, protože i zde by organizace parkování byla jiná, než jsme zvyklí parkovat nyní. Zejména díky vjezdu do RD, který musí být zachován a díky odstupu od obou křižovatek.
Závěrem tedy: Ano, prověřovali jsme rozšíření směrem, který uvádíte, ale nebylo to možné.

Přeji Vám krásný den.

Antonín Crha
starosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load