Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Nepořádek na veřejných prostranstvích v Bohunicích
Dr.Antonín Šťastný  |  8.4.2018 12:28:43 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.4.2018 15:38:39
Dobrý den, pane starosto, obracím se na Vás touto cestou, abych upozornil na špatnou situaci s udržovaním pořádku na veřejných prostranstvích v Bohunicích. Chodím pravidelně běhat po celých Bohunicích a mohu říct, že takový nepořádek jako je teď v Bohunicích ještě nebyl. Nejhorší situace je v okolí nemocnice a kampusu, okolí Kauflandu. Obecně je problém v prostorech veřejné zeleně. Tyto prostory jsou zarostlé keři, které by taky bylo vhodné prořezat a nepořádek posbírat. Nelze se spoléhat, že nepořádek uklidí občané při akcích typu ukliďme Česko. Uklid by měla zajistit také radnice. Také bych chtěl říct, že uklízet po druhých do nekonečna nelze (ale asi se tomu úplně bohužel nevyhneme) a je nutné, aby se také zapojila i městská policie a za nepořádek udělovala pokuty. Cestuji hodně do jihovýchodní Asie (Thajsko, Kambodža) a musím říct, že v Bohunicích se těmto zemím ohledně pořádku na veřejných prostranstvích velmi rychle přibližujeme. Někde už dokonce nevidím rozdíl! Děkuji
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.4.2018 15:38:39
Dobrý den pane doktore,

snažíme se pro úklid Bohunic dělat maximum, nicméně jak píšete, vše začíná u lidí.
Úklid v Bohunicích probíhá pravidelně. Místa s velkou frekvencí lidí většinou 1x týdně, méně frekventované oblastí poněkud méně často. Odpadkové koše vyvážíme 3x týdně.
Problém nastane také v momentě, kdy začne trochu silněji foukat. Jako třeba včera v neděli. Obsah kontejnerů před bytovými, které někdo zapomene zavřít, obsah kontejnerů na papír či plast jsou pak větrem rozmetány do širokého okolí. I stovky metrů daleko od místa, kde byly větrem zachyceny.
Proti tomu se bránit neumíme. Vysbírat celé Bohunice pak samozřejmě trvá dlouho.

Přeji Vám příjemný den.
Crha
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load