Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Dotaz jen tak
Horák Zbyněk  |  30.3.2019 11:43:49 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  1.4.2019 11:41:49
Dobrý den,pokud se vydáte cestou ke Kauflandu na ulici Kamenice, nemůžete si nevšimnout nepořádku v okolí celého tohoto střediska zejména na pozemku oploceného torza jakési polorozpadlé budovy. Vzrostlé borovice byly z neznámého důvodu odstraněny, snad aby výhled na tuto zbořeninu byl lepší.Na náletových dřevinách vesele povlávají ve větru platové pytlíky a na zemi se povaluje všelijaký odpad od plechovek po asfaltovou lepenku.Úklid veřejných prostranství není obecně vůbec silnou stránkou činnosti obce. Na stránkách zpravodaje se vždy dočteme o sporech uvnitř radnice, ale informace o tom, kdy a jak má být řešena úpravu ulice Jihlavské, jak bude řešena zástavba podél ulice Lány zejména o ohledem na již tak vysoké zatížení dopravní zatížení této ulice a dalších zásadních otázkách rozvoje obce se nedovídáme ze zdrojů radnice téměř nic. Domníváme se, že by to chtělo více pracovat ve prospěch městské části a méně se přít s opozicí.Ostatně, v zásadě Bohunice ( ale i Starý Lískovec )se stále drží strategie jak za komunistů - bude zde pouze ubytování, nějaké možnosti nákupu základních potřeb, nějaká ta hospoda a jinak vůbec nic ( nějaký ten bazén, sportovně rekreační areál se saunami a hracími plochami sálových sportů atp). Kdejaké město s počtem obyvatel Bohunic a Starého Lískovce dohromady má takovýchto zařízení mnohem víc.
Tak ať se daří lépe Zbyněk Horák
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  1.4.2019 11:41:49
Dobrý den pane Horáku,

děkuji Vám za obsáhlý dotaz.
K Vašim otázkám:
- torzo polorozpadlé budovy je soukromý majetek a jako takový je nedotknutelný. Bylo mnoho zájemců, kteří měli chuť budovu odkoupit a opravit. Původní majitel ale neprodává.
- borovice pokácel neznámý pachatel. Případ šetřila i policie ČR, ale nikoho nezjistila.
- úklid Bohunic (ruční sběr odpadu) provádíme 1x týdně. Bohužel my občané stíháme ten nepořádek obratem vytvořit znovu.
- spory na stánkách bohunického zpravodaje mě mrzí stejně jako Vás. Možná, když budete číst pozorně zjistíte, že nejsem původce napadání.
- úprava ulice Jihlavské – projekt - je v těchto dnech ve fázi schvalování. Jistě o něm ve zpravodaji pár slov zmíním.
- Na ulici Lány se nic neděje a není nic nového. V areálu bývalé zahradnické školy se stavět v současnosti nemůže.
- Výstavba rekreačně odpočinkového zařízení, které zmiňujete možná není, protože zde nejsou žádné pozemky ve vlastnictví města Brna, na kterých by byla výstavba možná. Bohunice mají svůj rozvoj (až na jednotlivosti) ukončen.

Za mě asi tolik. Přeji Vám příjemný den.
Crha
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load