Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Sekani travy
Martin Slezak  |  6.5.2019 11:32:40 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.5.2019 13:01:06
Dobry den pane starosto,
jak jde videt, lide by chteli mit mezi sebou i louky a ne jen umele secene travniky. I ja bych byl pro to, aby bylo videt vice ploch, ktere se secou prirozene, jak se sekavalo drive. Tedy 2x rocne. A to ne jen nekde u Leskavy, ale i tam, kde se lide pohybuji. Treba ohrazeny prostor u podchodu u radnice, atd. Kdyz si polozim otazku, cemu by vadila rozkvetla louka uprosted Bohunic? Ted lide bezne po vetsine travnikach nechodi, aspon co tak vidam. Jediny kdo, tak psickar. Pro me osobne je mnohem cennejsi videt rozkvatlou louku plnou prirozeneho zivota (i za cenu obcasneho rozhozeni semen, aspon ze zacatku) nez posekany travnik, kde psi akorat ...
Uz ted vime jak hmyz vsude vymira, timto tomu jdeme akorat naproti.
Dalsi vec, co me vadi je ohromne mnozstvi odpadku. Vase odpovedi me v tomto tematu akorat nastvou vzdy. To je jen neustale. My za to nemuzem, to je soukromy pozemek, to spravuje mesto. Tak treba Kaufland. Vzdyt je to tam s prominutim hnus, vsude odpadku rozlitanych. Rikate mi, ze kdyz je to soukromy pozemek, ze vlastnik muze zabordelovat verejne prostranstvi? Co zakon o ochrane zivorniho prostedi, nejde to na majitele pouzit?

Diky,
Martin Slezak
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.5.2019 13:01:06
Dobrý den pane Slezáku,

myslím, že spolu nejsme v rozporu.
Jen ta cesta k rozkvetlé louce není tak jednoduchá, jak ji v dotazu vykreslujete.
Omezit sekání jen na dva pokosy v roce možné je, ale znamená to, že vybraný pozemek bude zarostlý nevzhlednými vytrvalými a odolnými plevely. V době externího sucha uschlými, zežloutlými zbytky zeleně. Rozhodně to nebude rozkvetlá louka. Možná až po několika letech.
Nicméně se touto cestou vydat chceme, ale je třeba to někde vyzkoušet. Není možné jít z extrému do extrému – sekalo se hodně a teď nebudeme vůbec.
Proto vybereme pár ploch, na kterých experiment „sekat 2x ročně“ vyzkoušíme.
Nikdo nikdy nemluvil o pozemcích u Leskavy. Ale rozhodně to nebudou pozemky u radnice a obdobných míst, kde je velká koncentrace lidí.

Co se odpadku týče, tak s Vámi nesouhlasím. V místech, která máme ve správě je sbíráme pravidelně a Bohunice jsou skutečně většinově čisté.
Bohužel chování některých nás obyvatel k případnému nepořádku přispívá. Stačí když za sebou nezavřeme kontejner na odpad a vítr roznese lehké věci i stovky metrů do okolí. Ale za to radnice nemůže. Zase to uklidíme, jen to chvíli potrvá. Nebo když někdo vědomě vysype odpadní koš na zem. To není „máte všude ohromné množství odpadku“. Nemáme, to není náš nepořádek. To je nepořádek, který děláme my občané.
A pokud se jedná o nepořádek u Kauflandu, tak je třeba se jako zákazník obrátit na ně. Jsme jejich klienti a musí na nás dát.
Nepořádek Kauflandu ale opravdu uklízet nebudeme.

Přeji vám vše dobré.

Crha
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load