Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Průjezd auty z Moravan do Bohunic
Karel Novák  |  20.9.2019 11:30:03 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  25.9.2019 8:26:35
Pane starosto,prosím o kontrolu průjezdnosti cesty pod dálnicí, která končí u restaurace¨- bývalý Veterán. Když jsem byl na procházce a přišel jsem na úsek kde není chodník, minulo mne za směru z Moravan 23 aut. Přesto, že to zakazuje značka o silničním provozu.Hodila by se kontrola policie nebo Vaše.Děkuji za vyřízení.
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  25.9.2019 8:26:35
Dobrý den pane Nováku,

značka omezující vjezd na Vámi zmíněnou cestu je jen z jedné strany – od Bohunic.
Souhlasím, že je velmi málo respektovaná, ale i dle informace MP poměrně obtížně vymahatelná.
Proto jsme přikročili ke změně dopravního značení. Celou situaci jsem popsal ve svém článku v říjnovém čísle bohunického zpravodaje Naše Bohunice, který dostanete za pár dní do schránek. Dovolím si zde text článku s předstihem uveřejnit:

Omezení průjezdu cesty do Moravan
Asi před třemi, čtyřmi lety jsme se pustili do hodně sisyfovské práce, a to docílit zásadního omezení dopravy na ulici Podsedky a navazující tzv. Moravanské cesty vedoucí přes potok Leskava, železnici a dále pod dálnicí do Moravan, po kterém hodně z vás volá. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, protože cesta se nachází na území dvou okresů a dvou obcí. Postupně jsme získali souhlas Rady obce Moravany a vstoupili do jednání s Odborem dopravy okresu Brno-venkov, který je k vyřízení příslušného dopravního značení kompetentní. Museli jsme rovněž získat souhlas mnoha vlastníků, kteří svým pozemkem sousedí s touto cestou, včetně institucí jako Správa železničních cest, Ředitelství silnic a dálnic, jakož i Povodí Moravy.
V úterý 17. září 2019 proběhlo tzv. „místní šetření“ na místech, kde by měly být umístěny nové dopravní značky. Žádný z přítomných asi 30 účastníků šetření nevznesl proti omezení provozu námitku. A tak, když se nic nepokazí, můžeme se konečně někdy na jaře těšit z toho, že zde bude instalováno nové dopravní značení a doprava se výrazně zklidní.
A co tedy bude nově? V obou směrech – od Moravan, i od Bohunic bude instalována značka zakazující vjezd do střední části této cesty. Projet budou moci jen vozidla s povolením obce Moravany a MČ Bohunice.

Antonín Crha
starosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load