Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Omezení průjezdu do Moravan
Petr Vykydal  |  6.10.2019 22:14:51 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  8.10.2019 14:51:03
Vážený pane starosto,

nerozumím, proč má být omezována doprava do Moravan? Pokud vím, třeba přes Souhrady si řidiči zkracují cestu a žádný průjezd zde omezen není... O pekelné dopravě na ulici Elišky Přemyslovny ani nemuluvím... to nikomu nevadí? Na Podsedkách je pár domků, pár lidí a kvůli těm je takový povyk??? navíc když jsou neustálé dopravní kolapsy, toto je jediná úniková cesta... Myslím, že radnice by se měla zabývat problémy, které trápí nás všechny a ne pár lidí z Podsedků. Aktuálně je rozkopaná dálnice... nevšiml jsem si, že by se zde budovaly protihlukové zábrany? kolem vlaku také nejsou a ani nemluvím o neustálých přeletech letadel nad našimi hlavami. Jestli hledáte agendu k řešení, tak toto jsou body, které nás obyvatele Bohunic trápí. Ne nějaký průjezd Podsedky, to je opravdu většině lidí zcela volné. Podotýkám, že tuto problematiku u Vás reklamuji po několikáté a výsledek nula. Ani omezení rychlosti na 100 km na dálnici. Když jste vyřídili zákaz vjezdu na Podsedky, tak aspoň to omezení rychlosti byste mohli zařídit. Děkuji. S pozdravem Petr Vykydal
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  8.10.2019 14:51:03
Dobrý den pane Vykydale,

myslím, že uvádíte příklad, který je nesrovnatelný. Souhrady i Eliška Přemyslovna jsou komunikace o běžné šíři v centru obce. Pokud jste někdy po Moravanské cestě jel, víte, že se jedná o úzkou uličku, která má charakter polní cesty. Je takto jako obslužná komunikace pro zahrádkáře i myšlena.
Nejedná se o ovšem žádnou zásadní změnu oproti stávajícímu stavu. Na cestu je vjezd omezen už teď. Dojde jen k výměně značek, aby byl zákaz srozumitelnější a jasnější. Ještě doplnění – na Podsedkách žádné omezení není a nebude.

Myslím si, že chtít po starostovi, aby zajistil hlukové bariéry kolem vlaku a dálnice za stovky miliónů, a zajistit, aby letadla létala jinak, než létají je neadekvátní a rozhodně mimo naše možnosti.
Dálniční těleso je pod správou ŘSD. Kdykoliv jsme dotazováni na vyjádření ve věci rozšíření dálnice, vždy hlukové bariéry požadujeme. V současné době probíhá jen obnova povrchu, nikoliv její rozšíření.
Obdobně postupujeme i u vlaků.

Vím, že Vás moje odpověď asi neuspokojila přesto Vám přeji příjemný den.

Crha
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load