Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Fungování eko dvora na ul. Běloruské
Miroslav Rádek  |  30.1.2020 17:05:55 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  3.2.2020 9:45:33
Dobrý den pane starosto,
vždycky jsem si myslel, že zřizované Ekodvory jsou zde pro občany, aby měli kde odložit staré nepotřebné věci které již dosloužili. V uplynulém týdnu jsme se ze ženou rozhodli vyměnit po 20-ti letech staré bytové dveře v panelovém domě za nové.Jednalo se o 6 kusů dveří. Po výměně jsem staré dveře naložil na střechu auta a odjel jsem do sběrného dvora na ul. Běloruské. Jaké bylo mé překvapení, když mě zdejší pracovník sdělil, že mě může vzít jen dva kusy dveří a ostatní si musím odvést pryč. Dále mě sdělil informaci, že prosklené dveře mě také nevezme, že sklo musím odstranit. Došlo k výměně názorů a já jsem radši odjel pryč. Vždy jsem odsuzoval nešvar, že lidé vyhazují nepotřebné objemné věci kolem kontejnerového stání, místo aby je odvezly do sběrného dvora. Teď už tomu začínám rozumět a také uvažuji o tom , tyto dveře položit vedle kontejnerového stání ať je tedy někdo odveze. Jen přemýšlím na co tedy byly tyto sběrné dvory zřízeny a pro koho.

S pozdravem
Miroslav Rádek
Souhrady
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  3.2.2020 9:45:33
Dobrý den pane Rádku,

mrzí mě, co se Vám stalo, ale provozovatel Ekodvora (soukromá firma) a město Brno nastavili nějaká pravidla. Jsou stejná pro celé Brno a Bohunice je nemohou ovlivnit.
Téměř vše berou zadarmo a mají-li místo v kontejneru, tak ji bez zásadního omezení.
Přesto jsou nějaké limity nastaveny. Platí se za ukládku suti, pneumatik, nábytek musí být rozložen na desky... Mezi omezení, která zřizovatel stanovil je i omezení počtu oken a dveří, které berou. Tak to prostě je.
Myslím, že je v pořádku, že je třeba z dveří a oken odstranit sklo. Dveře se totiž spalují, a sklo je druhotná surovina k dalšímu využití. Ale to nemusí být problém. Sklo se dá v Ekodvoře uložit přímo do příslušného kontejneru.
Nicméně, ani tato omezení neopravňují nikoho ukládat věci ke kontejnerům. Každý z nás je odpovědný za svůj odpad. Můžeme být rádi, že Ekodvory existují. Zřizovat je není povinnost města Brna, ale jeho dobrá vůle.

Mrzí mě, že pro Vás nemám příznivější odpověď, ale nejsme zřizovateli, a tak ani neurčujeme pravidla.

Přeji příjemný den.
Crha
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load