Městská část Brno | Bohunice

Statutární město Brno

Vyhledávání

Otázky a odpovědi

Zrušení parkoviště SPODNÍ
Martin  |  30.8.2020 18:15:26 / Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.9.2020 18:59:46
Dobrý den pane Crho,

čtu si právě Naše Bohunice a po přečtení článku na straně 4 s nadpisem "Děkujeme" se nestačím divit tomu, že na parkovištích při ulici Čeňka Růžičky (ulice Spodní) vedení Brna plánuje zrušení již tak kapacitně nedostatečných parkovišť a plánuje tato parkoviště nahradit komerční zástavbou.
Vaši kolegové z Brno+ sice píšou, že se "ohradí" vůči tomuto zásahu, ale toto slovo ve mě nevzbuzuje příliš důvěry v kontrastu "odmítnutí" výstavby za zastávkou autobusu č. 69.
Pokud by se tato parkoviště zrušila nebo zmenšila, kde bychom parkovali, sám víte, jak to tam vypadá.

O plánované výstavbě na Červeném Kopci, výstavbě místo zahradnické školy a další jste vehementně informovali (v pořádku), ale o zrušení parkoviště jsem se nikde nedoslechl, a to se to týká přinejmenším 15 paneláků, každý z nich o 60 bytech, což je zhruba 3000 bydlících lidí, což je 1/5 obyvatel Bohunic. To mi připadá hodně zvláštní....a zastupitelé se "ohradí"...není to málo?

Položím otázku další, proč městská část neuvažuje o výstavbě garáží, které by nabídlo k prodeji nebo k pronájmu? Při výstavbě parkoviště na Spodní mohlo být celé podsklepeno a zde vytvořeny garáže.... Věřím, že by se našlo dost zájemců. Nedostatečný počet garáží se odráží na tom, že v Bohunicích se garáže prakticky neprodávají a pokud ano, stojí kolem 600.000 Kč. Oproti tomu v Líšni, Bystrci, Králově Poli atd. se prodávají v podstatě za polovinu? A to i v nově vznikajících bytových domech.
Nestojí to k zamyšlení, jak se o své občany postarat a zkvalitnit jim bydlení?

Děkuji za Vaše vyjádření. M
Odpověděl: Ing. Antonín Crha, Starosta  |  9.9.2020 18:59:46
Dobrý den Martine,

nikdo nechce rušit parkoviště na Spodní. V tomto případě se Vámi zmíněný návrh na obchodní zónu dostal do návrhu ÚP spíše nedopatřením.
Hotové parkoviště NIKDO NIKDY NEZRUŠÍ.
S městem Brnem to řešíme.

Co se výstavby garáží na Spodní ulici pod svahem týče, souhlasím a dává to smysl. Ovšem nikoliv garáže, ale nízký dvoupatrový parkovací dům. Garáže totiž velmi rychle mění majitele a stávají se brzy skladištěm, kde již auta neparkují. To je zkušenost z jiných lokalit v Bohunicích.

Nicméně to naráží na velký nesouhlas zase již Vámi zmíněného uskupení Brno+, kdy jistý aktivista, který za ně kandidoval a bydlí na Spodní 22, roznáší nepravdivé informace, že se má jednat o betonové, mnohapatrové monstrum a formuje proti výstavbě odpor.

Ale jsem odhodlán svolat v této věci besedu obyvatel bydlících v domech kolem místa, kde by dvoupatrový parkovací dům mohl stát. To proto, abychom znali skutečný názor veřejnosti, jestli parkování chtějí, nebo ne.
Ale to ještě chvíli potrvá.

Mějte se krásně.

Antonín Crha
starosta
IP: xxx

Kategorie odpovědí

 

Úřad městské části města Brna,
Brno-Bohunice

Dlouhá 3, 62500 Brno

Úřední hodiny
pondělí: 8.00 - 17.00
středa:  8.00 - 17.00

Tel.: 547 423 810
Fax: 547 352 946
e-mail: info@bohunice.brno.cz
ID datové schránky: hm2byk9 

 
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load